Aylık arşivler: Temmuz 2018

Astropay Kart Nerelerde Kullanılır?

Astropay Kart Nerelerde Kullanılır?İnternet dünyasında, çevrimiçi marketlerde, oyun sitelerinde aktif olarak Astropay kart kullanılır. Bugün dünyada en çok kullanılan elektronik ödeme kanalı olan Astropay kart hızlı güvenli alışveriş imkanı sunması kullanıcı sayısını her geçen gün arttırmaktadır. 2008 yılında kurulan bu kart 16 haneli dijital rakamlardan oluşur. Rakamları kullanarak ödemenizi karşı tarafa anlık olarak gerçekleştirirsiniz. Karta sahip olmak çok kolaydır. Bugün internet dünyasında binlerce Astropay kart satan firma bulunur.

Astropay firmaları Astropay fiyatlarını belirlerken o günkü dolar kurunu baz alır. Çünkü karta para dolar bazında yüklenir. Fiyatlardaki değişkenlik bu yüzdendir. Astropay alırken size astronomik rakamlar veren firmalardan uzak durmalısınız. Dolar kurunun altında değer vermeleri imkansızdır. Çünkü firmanın komisyonu ve KDV ödemesi de kart bedeline yansıması gerekir. Astropay kart ücreti yoktur. 1 yılın sonunda kart iptal olur. Aynı zamanda bakiyesi biten kartta otomatik olarak iptal olur.

Astropay kartlar 10, 15, 20, 25, 50, 100, 250, 500,1000 şeklinde satılır. Kartlar dolar olarak yüklenir. Adresinize kredi kartı gibi kartın gelmesi söz konusu değildir. Size 16 haneli kod, son kullanma tarihi ve güvenlik numarası verilir. Bu 3 bilgi ile alışverişinizi yaparsınız. Aslında siz ödemeyi bu rakamlara verirsiniz. Bu rakamlar karşılığında firmalar sayılara para yükler. Dijital dünyada rakamlar artık hayatımıza girmeye başladı. Alışveriş dünyası rakamlarla dönmeye başladı. Rakamları unutmanız ya da bir başkasına kaptırmanız durumunda bakiyenizi kaybedebilirsiniz. O yüzden rakamların güvenliğini sağlamak sizin inisiyatifinizdedir.

Astropay kartlar çevrimiçi mağazalarda harcanır. Harcama yaparken dijital rakamlarınızı kullanırsınız. Kart tek kullanımlık kullan at kartlar değildir. Bu yüzden harcamak istediğiniz miktarda harcama yaparsınız. Harcama dolar bazında yada TL bazında olabilir. TL bazında ise firmanıza bağlanıp hesaplattırma yaptırabilirsiniz.

Astropay kart şifreleri cep telefonlarına kısa mesajla gelir. Bu yüzden firmadan kart satın alırken telefon numaranızı doğru girmeniz istenir. Yanlış girilmesi durumunda kart şifreniz bir başkasına mesaj olarak gidebilir. Bu durumda kartın güvenilirlik durumu düşer. Rakamları koruduğunuz sürece güvenilir alışveriş yapmaya devam edersiniz.

Astropay Kart Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Astropay Kart Kullanmanın Faydaları Nelerdir?Astropay evrensel ödeme sistemi ile dünyanın farklı ülkelerinde online alışveriş yapmanıza imkan sağlar. Astropay kart kullanmak kişiye bir çok acıdan fayda sağlar. Bu faydaları şu alt başlık altında inceleyebiliriz.
1- GÜVENİLİR ALIŞVERİŞ: Dünyanın en güvenilir ön ödemeli sanal kartıdır. Dijital rakamları birisi ile paylaşmadığınız sürece paranızı sizin dışınızda kimse harcayamaz.
2- KULLANIM KOLAYLIĞI: Astropay kartı kullanmak oldukça kolaydır. Çevrimiçi alışveriş merkezlerinde ödeme kanalı olarak elektronik ödeme kanalını seçip Astropay ile öde bölümünü seçip size verilen 16 haneli kodu, son kullanma tarihini ve güvenlik kodunu sisteme girmeniz halinde ödemeniz karşı tarafa anlık olarak geçer. Böylece kolay alışveriş yapmanın keyfini yaşarsınız.
3- KART ÜCRETİ VE KOMİSYON: Astropay kart satın alırken kart için ekstra bir ücret ödemezsiniz. Ödediğiniz bedel karta yüklediğiniz bedeldir. Kart ücreti ve komisyon ödemeden alışveriş yapabilirsiniz.
4- KART İPTAL KOLAYLIĞI: Astropay kartların ömrü 1 yıldır. 1 yılın sonunda kart otomatik olarak kendini imha eder. Bu yüzden 1 yıl içinde mutlaka kartın içindeki bakiyeyi tüketmelisiniz. Kredi kartlarını iptal etmek ne kadar zordur bilirsiniz. Müşteri hizmetlerini ararsınız. Kartı iptal etmemek adına size farklı açıklamalarda bulunur allem eder kallem ederler. Bu anlamda bu kartlar otomatik iptal edilir.
5- KİŞİSEL BİLGİ GİZLİLİĞİ: İnternet ortamında kişisel bilgilerinizi vermeden para harcamanıza imkan sağlar. Adres, telefon numarası, kredi kartı numarası gibi hayati öneme sahip kişisel bilgilerinizi vermeden internette kolayca alışveriş yapmanıza imkan sağlar.
6- ANINDA ÖDEME: Astropay kart ile alışveriş yaparken ödeme bilgilerinizi girdiğinizde kısa bir süre içerisinde ödemeniz onaylanır. ödemenizin onaylanması için saatlerce beklemezsiniz. Onaylanma saniyeler içinde gerçekleşir.
7- BİLİNÇLİ ALIŞVERİŞ: Kredi kartını harcar sonra ödemeye başlarsınız. Ödeme yaparken ben ne yaptım der pişmanlıklar yaşarsınız. Ödemede ciddi zorluklar yaşarsınız. Astropay kart ile bu durumları yaşamazsınız. Çünkü paranız kadar harcarsınız. Önce para yükler sonra harcama yaparsınız. Paranız bittiği an kartınız iptal olur. Bilinçli alışveriş yapma adına Astropay kartlar kredi kartlarına göre daha bilinçli alışverişler yapmanızı sağlar.

Astropay Kart Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Astropay Kart Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?Dünyanın en güvenilir ön ödeme yöntemi hiç kuşkusuz Astropay karttır. Karta gerek sahip olmak gerekse kullanmak çok kolaydır. Tüm bu kolaylıklar içinde dikkat edilmeyen her husus bu konuda sizi dolandırmak isteyenler için bir koz olacaktır. Bu yüzden Astropay kart satın alırken şu hususlara dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ederim.
1- Astropay firması güvenilir olmalıdır. Bugün merdiven altı diye tabir edilen birçok karavan firma bulunuyor. Bu firmalar ödeme aldığı halde size gerekli pin kodlarını ulaştırmazlar. Aslında bunlar Astropay kart sattıkları yoktur. Kart satış yapıyor görünüp inananların parasını gasp etmektir. Bazı firmalar size kullanılmış kodları verirler. Kodları kullanamadığınızı söylediğinizde kartı sizin kullandığınızı iddia edip suçu sizin üstünüze atarlar.
2- Astropay kart kodlarınızı iyi saklamalısınız. Kod kimin eline geçerse harcamayı o yapar. Bu anlamda kimsenin eline geçmeyeceği bir yerde muhafaza etmelisiniz. Kodu unutmanız ve kaybetmeniz durumunda paranızın yanacağını unutmayın.
3- Astropay kartların kullanım süresi 1 yıldır. Bu anlamda bu süre içinde kartınızı mutlaka harcamaya bakın. 1 yılın sonunda kart otomatik iptal edilecek içindeki bakiyeniz yanacaktır. İptal olan bir kart bir daha basılmaz.
4- Astropay alırken ödeme yaparken açıklamaya sadece telefon numaranızı yazmalısınız. Telefon numaranızı güncel ve doğru biçimde girmelisiniz. Çünkü satın aldığınız kod telefonunuza kısa mesajla gelecektir. Yanlış bilgi vermeniz durumunda koda ulaşmanız zor olacaktır.
5- Ucuz Astropay kart sattığını iddia eden firmalardan uzak durmalısınız. Astropay firmaları fiyatları günlük dolar kuruna göre belirlenir. Dolar kurunun altında fiyat vermeleri mümkün değildir. Böyle firmaların tek amacı paranızı alıp size hizmet vermemek sizi dolandırmak olacaktır.
6- Astropay Kart tek kullanımlık bir kart değildir. O yüzden paranızın hepsini 1 seferde harcamayın.
7- Astropay kart bilgilerini alışveriş yaparken sisteme otomatik girmelisiniz. Sizden rakamları isteyen müşteri temsilcilerine vermeyin.
8- Astropay kart bilginizi iyi saklayın. Kaybedilmesi ve bilgilerin birinin eline geçmesi durumunda paranız kolayca harcanacaktır. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.