Astropay Kart Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Astropay Kart Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?Dünyanın en güvenilir ön ödeme yöntemi hiç kuşkusuz Astropay karttır. Karta gerek sahip olmak gerekse kullanmak çok kolaydır. Tüm bu kolaylıklar içinde dikkat edilmeyen her husus bu konuda sizi dolandırmak isteyenler için bir koz olacaktır. Bu yüzden Astropay kart satın alırken şu hususlara dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ederim.
1- Astropay firması güvenilir olmalıdır. Bugün merdiven altı diye tabir edilen birçok karavan firma bulunuyor. Bu firmalar ödeme aldığı halde size gerekli pin kodlarını ulaştırmazlar. Aslında bunlar Astropay kart sattıkları yoktur. Kart satış yapıyor görünüp inananların parasını gasp etmektir. Bazı firmalar size kullanılmış kodları verirler. Kodları kullanamadığınızı söylediğinizde kartı sizin kullandığınızı iddia edip suçu sizin üstünüze atarlar.
2- Astropay kart kodlarınızı iyi saklamalısınız. Kod kimin eline geçerse harcamayı o yapar. Bu anlamda kimsenin eline geçmeyeceği bir yerde muhafaza etmelisiniz. Kodu unutmanız ve kaybetmeniz durumunda paranızın yanacağını unutmayın.
3- Astropay kartların kullanım süresi 1 yıldır. Bu anlamda bu süre içinde kartınızı mutlaka harcamaya bakın. 1 yılın sonunda kart otomatik iptal edilecek içindeki bakiyeniz yanacaktır. İptal olan bir kart bir daha basılmaz.
4- Astropay alırken ödeme yaparken açıklamaya sadece telefon numaranızı yazmalısınız. Telefon numaranızı güncel ve doğru biçimde girmelisiniz. Çünkü satın aldığınız kod telefonunuza kısa mesajla gelecektir. Yanlış bilgi vermeniz durumunda koda ulaşmanız zor olacaktır.
5- Ucuz Astropay kart sattığını iddia eden firmalardan uzak durmalısınız. Astropay firmaları fiyatları günlük dolar kuruna göre belirlenir. Dolar kurunun altında fiyat vermeleri mümkün değildir. Böyle firmaların tek amacı paranızı alıp size hizmet vermemek sizi dolandırmak olacaktır.
6- Astropay Kart tek kullanımlık bir kart değildir. O yüzden paranızın hepsini 1 seferde harcamayın.
7- Astropay kart bilgilerini alışveriş yaparken sisteme otomatik girmelisiniz. Sizden rakamları isteyen müşteri temsilcilerine vermeyin.
8- Astropay kart bilginizi iyi saklayın. Kaybedilmesi ve bilgilerin birinin eline geçmesi durumunda paranız kolayca harcanacaktır. Bu yüzden dikkatli olmakta fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir