Kullanım Alanlarına Göre Saat Kayışları

Kullanım Alanlarına Göre Saat KayışlarıKol saatlerini güzel ve gösterişli kılan en önemli parça hiç kuşkusuz saat kayışlarıdır.  Kayışlar kol saatlerinin güzel görünmesinin yanında taşıma kolaylığı da sağlar. Kayışlar bileklerinizi yılan gibi sarmalı. Saat sizi hiçbir şekilde rahatsız etmemeli. Kullanım alanlarına göre çeşit çeşit kol saat kayışları vardır.

1- Deri saat kayışı: Deri saat kayışları bileklerinizi terletmez. Saat taşımayı kolaylaştırır. Bileklerinizi çepçevre sarar. Sağlam ve dayanıklı olması bakımından en çok tercih edilen saat kayış çeşididir.

2- Yılan derisi kayışlar: Şık bir görünüme sahip olan yılan derisi kayışlar deri kayışlar gibi sağlam ve dayanıklıdır.

3- Timsah derisi kayışlar: Bileklere yapışması ve sağlam olması bakımından son günlerde en sık kullanılan kol saati kayışıdır.

4- Plastik saat kordonları: En ucuz ve dayanıksız kayış çeşididir. En dayanıksız kayış çeşididir. Basit usul ve ucuz saatlerde genelde tercih edilir. Yumuşak plastikler deriye yapışır. Saatlerde kullanım kolaylığı sağlar.

5- Çelik kayışlar: Sağlam ve dayanıklı kayışlardır. Tek dezavantajı ağır olması ve taşımasının zor olmasıdır. Pahalı bir saatiniz varsa kayış olarak çelik kayışları tercih edebilirsiniz.

5- Altın Kayışlar: Saatlere şıklık ve zarafet katar. Altın kayışların kırılması tahriş olması zordur. Pahalı olması nedeniyle çok tercih edilmez. Renk atma, solma gibi durumlar görülmez. Saatleri pahalı ve değerli kılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir